انژکتور شور چیست؟ – چرخان

استفاده از مکمل انژکتورشور بسیار ساده بوده و نیاز به هیچ‌گونه تخصص خاصی ندارد و به‌طورکلی، هر قوطی از این مکمل برای 30 تا 40 لیتر بنزین مناسب خواهد بود. برای نتیجه بهتر، تا زمانی که باک خودرو بصورت کامل دوباره خالی نشده اقدام به سوخت‌گیری نکنید.

بهترین زمان استفاده از مکمل انژکتورشور کی است؟

استفاده از مکمل انژکتور شور بسیار ساده بوده و نیاز به هیچ‌گونه تخصص خاصی ندارد.

انژکتور شور چیست؟ مکمل انژکتور شور و اسپری انژکتورشور

نحوه استفاده از مکمل انژکتور شور چگونه است؟

البته به‌طورکلی، هر قوطی از این مکمل برای 30 تا 40 لیتر بنزین مناسب خواهد بود.

فقط کافی است یک قوطی از این مکمل را داخل باک خودرو بریزید اما در این رابطه توجه به چند نکته ضروری است.

به‌طور خلاصه، اگر مکمل انژکتور شور به‌طور منظم استفاده شود تأثیر بسیار مثبتی در کارکرد پیشرانه و افزایش عمر مفید قطعات خواهد داشت. این مکمل‌ها با از بین بردن رسوبات مضر و جلوگیری از تشکیل رسوبات جدید به بهبود عملکرد موتور کمک می‌کنند. این نوع مکمل همچنین می‌تواند مصرف سوخت و هزینه‌های نگهداری طولانی‌مدت را هم کاهش دهند.

نحوه استفاده از مکمل انژکتور شور چگونه است؟ مقدار مشخصی از این مکمل باید به بنزین اضافه شود و اگر قدرت آن بیش از حد معمول باشد می‌تواند به سیستم سوخت‌رسانی و پیشرانه آسیب وارد کند؛ بنابراین، پیش از استفاده از مکمل انژکتور شور حتماً دستورالعمل روی آن را بخوانید تا بدانید یک قوطی از این افزودنی باید با چه مقدار بنزین مخلوط شود.

همچنین برای نتیجه بهتر، تا زمانی که باک خودرو بصورت کامل دوباره خالی نشده اقدام به سوخت‌گیری نکنید.

انژکتور شور چیست؟ مکمل انژکتور شور و اسپری انژکتورشور

جمع‌بندی شستشوی انژکتور

بهتر است به‌طور منظم از مکمل‌های شستشوی انژکتور پس از هر 3 تا 5 هزار کیلومتر پیمایش استفاده شود.


منبع: https://charkhan.com/139642/%D8%A7%D9%86%DA%98%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%B4%D9%88%D8%B1-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F/

مورد بعدی اینکه مکمل را زمانی که باک خودرو تقریباً خالی است استفاده کرده و سپس اقدام به سوخت‌گیری کنید تا مکمل به‌خوبی با سوخت مخلوط شده و وارد موتور شود.

توسط مهدی خطیبی

مهدی خطیبی