ایزولاسیون الکتریکی چیست؟ انواع روش های ایزولاسیون الکتریکی فروشگاه الکتروپاور | kasrasaran

ایزولاسیون الکتریکی چیست؟ انواع روش های ایزولاسیون الکتریکی فروشگاه الکتروپاور | kasrasaran در کلّ همه ی ترانسفورماتورها به استثنای اتوترانسفورماتورها را می توان ترانس های ایزوله دانست زیرا اصل جدایی گالوانیک یا ایزولاسیون الکتریکی در مورد همه ی آنها صدق می نماید. به همین دلیل ترانسفورماتورهای پست های برق از جمله تمام ترانسفورماتورهای پست های توزیع انرژی برق نیز در زمره ی ترانس های ایزوله قرار می گیرند. امّا شاید یک ویژگی در ترانسفورماتورهای تحت عنوان ترانس ایزوله بیش از ترانسفورماتورهای معمولی مورد توجّه قرار داده شده که آن را تا حدودی از بقیه ترانسفورماتورها می تواند متمایز نماید.

معرفی انواع نخ های بخیه

همچنین عایق رطوبتی پلیمری توسط پاشش بر روی سطح مورد نظر اجرا می گردد. ششمین مدل از شیرهای کنترلی که در زیر شاخه انواع ولو های دیافراگمی جای میگیرد، Squeeze ها می باشند. این دسته از ولوهای صنعتی جزو شیرهای ابزار دقیقی به حساب می آیند. در واقع ولو (Valve) نام متدوال و رایجی برای شیرهای صنعتی است که
وظیفه کنترل، هدایت و یا تنظیم جریان سیالات در یک سیستم را بر عهده دارند. جدول زیر نیز، برخی از انواع valve مناسب برای انتقال ذرات جامد را نمایش می‌دهد. در شیرهای تخلیه متعادل، عیب‌های مربوط به فشار برگشتی و احتمال خوردگی فنر برطرف شده است.

بسته به شرایط، یک خازن ممکن است دچار شکست الکتریکی و تبدیل به شرکت من “اتصال کوتاه” شود. بنابرین مدار اتصال الکتریکی پیدا کرده و ایزولاسیون از بین رفته و احتمال خطر جانی وجود خواهد داشت. بنابرین برای جداسازی خازنی و ایجاد ایمنی، از کلاس “Y” استفاده می‌شود. ترانسفورماتور ایزولاسیون، خروجی یک دستگاه را نسبت به زمین شناور می‌کند؛ و از برقراری حلقه زمین جلو می‌گیرد. ترانس ایزولاسیون، ایمنی یک وسیله برقی را افزایش می‌دهد؛ بنابراین اگر کسی، جایی از مدار را لمس کند، جریان میان او و زمین برقرار نمی‌شود.

  • به عنوان مثال، شیر توپی به عنوان شیر ایزولاسیون نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
  • در تصویر زیر، بخش‌های مختلف یکی از انواع استاندارد شیرهای تخلیه کننده فشار نمایش داده شده است.
  • نکته حائز توجه که در تمامی شیرها باید رعایت کرد این است که باز و بست ناگهانی و سریع شیرهای صنعتی باعث ایجاد فشار ناگهانی می گردد که می تواند به شیر صدمه وارد کند.
این نوع از انواع ولوهای کنترلی برای کنترل جریان مورد استفاده قرار می گیرند. به شیرهای کنترلی می توانیم درصد باز و بسته بودن بدهیم و این قابلیت را دارند که
در هر لحظه 50% یا 60% یا هر میزان دلخواهی باز باشند و به این میزان دلخواه سیال را عبور دهند. از این رو شیرهای کشویی برای کنترل جریان سیال مورد استفاده قرار نمی گیرد. شیرهای کشویی جریان سیال را با قرار دادن دریچه فلزی در مسیر جریان کنترل می کند. این ولو ها دارای یک پلاگ بوده که با بستن ولو، این پلاگ بر روی Seat قرار گرفته و مسیر عبور سیال بسته می شود. بنابراین برای حفظ ایمنی بیمار و پرسنل درهنگام حضور بیماران با بیماری‌های واگیردار باید ایزولاسیون مناسب صورت گیرد.

انواع ولو گلویی

این شرکت جهت ارائه خدمات یکپارچه در این حوزه علاوه بر ارائه خدمات تامین تجهیزات و مصالح مورد نیاز را نیز به انجام می رساند. این نوع عایق رطوبتی به خوبی در سه ‌کنج ها و گوشه‌ ها اجرا می ‌شود، زیرا انعطاف پذیری بسیار بالایی دارد. عایق آرت فلکس بر اساس جدیدترین و به روزترین تکنولوژی‌ های مدرن ساخته شده است. از دیگر مزیت های مهم این نوع عایق میتوان به سبک بودن آن اشاره کرد.

ایزولاسیون الکتریکی

توسط مهدی خطیبی

مهدی خطیبی