تعداد ۱۲۱۸ دستگاه خودرو از گمرک ترخیص قطعی شد


جزییات واردات خودرو در ۵ ماهه امسال


با نزدیک شدن به واردات رسمی خودروهای نو و دست دوم و تحویل برخی از نمونه های محصولات وارداتی سایپا، حال آمار جدیدی از سوی گمرک ایران در این خصوص منتشر شده است.

گمرک ایران در گزارشی اعلام کرد که تعداد ۱۲۱۸ دستگاه خودروی سواری خارجی در پنج ماهه امسال پس از انجام تشریفات گمرکی از گمرکات ترخیص و وارد کشور شده است.

به گزارش چرخان و به نقل از منابع گمرک، ارزش این تعداد خودروی سواری وارداتی به میزان ۲۵ میلیون و ۳۷۱ هزار دلار بوده است.

بنابر این گزارش، در ۵ ماهه نخست سال ۱۴۰۲، یازده گمرک در واردات خودرو سواری فعال بودند که از بین این گمرکات، گمرک شهید باهنر بندرعباس با ترخیص تعداد ۴۸۵ دستگاه در جایگاه اول و گمرکات غرب تهران با تعداد ۴۳۱ دستگاه و گمرک شهریار (تهران) با ۱۳۱ دستگاه در رتبه های بعدی قرار گرفتند.

این گزارش با اشاره به اینکه در ۵ ماهه سال جاری در مجموع تعداد ۲۳۲۳ دستگاه خودروی سواری نو در گمرکات اظهار شده است، می‌افزاید: از این تعداد ۱۲۱۸ دستگاه ترخیص قطعی و وارد کشور شده است و تعداد ۱۱۰۵ دستگاه نیز به گمرک اظهار و در جریان تشریفات ترخیص قرار دارد.

براساس این گزارش بیشترین تعداد خودروهای سواری در جریان تشریفات ترخیص واردات به گمرک غرب تهران با ۷۶۰ دستگاه اختصاص دارد و گمرکات شهریار (تهران) با ۱۹۳ دستگاه و قزوین با ۷۲ دستگاه در رتبه های بعدی قرار دارند.
منبع: https://charkhan.com/148838/%D8%AA%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%DB%B1%DB%B2%DB%B1%DB%B8-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D8%A7%D8%B2-%DA%AF%D9%85%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%B1%D8%AE%DB%8C%D8%B5-%D9%82/

توسط مهدی خطیبی

مهدی خطیبی