کلانشهر ارومیه میزبان فعالین صنعت خودرو و قطعات کشور

طالبی ضمن اشاره به این موضوع که استان ارومیه با حضور مردمانی که به صنعت خودرو علاقه زیادی داشته و با توجه به جمعیت استان دومین شهر ترافیکی ایران بعد از تهران به شمار می‌رود افزود: برگزاری نمایشگاه های مختلف و جذاب نظیر نمایشگاه خودرو در شهرهایی به جز کلان‌شهرهای ایران می‌تواند زمینه ساز رشد و تعالی استان شده و باعث جذب سرمایه صنعتگران و فعالان استان نیز شود.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب‌سایت نمایشگاه بین‌المللی ارومیه مراجعه کنند.


منبع: https://charkhan.com/152657/%DA%A9%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%87-%D9%85%DB%8C%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C%D9%86-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF/

امید است که تولیدکنندگان و قطعه سازان مطرح کشور، ضمن حمایت از برگزاری نمایشگاه های مختلف در سایر استان‌های کشور به جز کلان شهرها، به رشد و تعالی این مناطق نیز توجه ویژه ای داشته باشند.

شرکت نمایشگاه بین‌المللی ارومیه اعلام کرد که هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت خودرو، قطعات و صنایع وابسته را در تاریخ 7 لغایت 10 آذرماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی ارومیه برگزار خواهد کرد.

مدیرعامل و مجری برگزاری این نمایشگاه افزود: امسال این نمایشگاه با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، متفاوت و با سطح کیفی و کمی بالاتر نسبت به سال‌های گذشته برگزار خواهد شد. این نمایشگاه فرصت مناسبی برای فعالین صنعت خودرو و قطعات کشور جهت معرفی محصولات و خدمات خود، برقراری ارتباط با مشتریان و شرکای تجاری و توسعه بازارهای صادراتی خواهد بود.

گفتنی است برگزاری نمایشگاه‌های خودرو سطح کشور، با بهره گیری از پتانسیل شرکت‌های مجری دیگر نظیر شرکت اهورا ، باعث شکست انحصار در برگزاری این نمایشگاه‌ جذاب شده و طبیعتا نتایج بهتری خواهد داشت. بهره گیری از حضور نیروهای جوان و پر انگیزه و البته شرکت‌های نوپا و دانش بنیان در برگزاری رویدادها و نمایشگاه‌های بین المللی کشور باعث می‌شود تا موج جدیدی از انگیزه برای سرمایه گذاری در این حوزه ایجاد شود. 

وی افزود: کلانشهر زیبای ارومیه با جمعیتی بالغ بر یک میلیون و دویست هزار نفر و جایگاه اقتصادی و گردشگری دارای قابلیت‌ها و ظرفیت‌های مناسبی جهت حضور و سرمایه‌گذاری فعالین صنعت خودرو و قطعات کشور شده است. بدیهی است که برگزاری این چنین نمایشگاه‌های جذابی در این استان می‌تواند ضمن آشنایی هرچه بیشتر مردم این استان و منطقه به محصولات تولیدکنندگان و مونتاژ کاران کشور شرایط را برای فروش و ارائه هرچه بیشتر خدمات فراهم سازد.

حسین طالبی مدیرعامل شرکت مدیریت رویداد نمایشگاهی اهورا در خصوص برگزاری این نمایشگاه اعلام کرد: استان آذربایجان غربی با چهار کشور آذربایجان، ارمنستان، ترکیه و عراق دارای مرز مشترک است و از این حیث به عنوان قطب صنعت حمل و نقل ترانزیت بین‌المللی در کشور نامیده می‌شود.

شایان ذکر است هم اکنون با توجه به حضور یک یا دو شرکت مدیریت رویدادهای نمایشگاهی در کشور، اکثر نمایشگاه‌های کشور بدون کیفیت و با مشکلات فراوانی برگزار شده و مجری فعلی این نمایشگاه‌ها با توجه به انحصاری کردن این موضوع، هیچ توجهی به کیفیت برگزاری نمایشگاه نداشته و تقریبا هیچ امکانات خاصی را نیز در اختیار بازدیدکنندگان و شرکت کنندگان در این نمایشگاه قرار نمی‌دهد. عدم برگزاری پرس دی، نبود امکانات برای بازدیدگنندگان، عدم آماده سازی غرفه ها در روز شروع نمایشگاه و بسیاری از معضلات دیگر نتیجه انحصاری بودن برگزاری نمایشگاه های خودرویی در کشور است.

توسط مهدی خطیبی

مهدی خطیبی