عرضه رسمی آریزو ۵ جی‌تی

مهندس نقشه برداری، کارشناس ارشد علوم سیاسی، علاقه مند به دنیای بی نظیر خودرومنبع: https://charkhan.com/129024/%D8%B9%D8%B1%D8%B6%D9%87-%D8%B1%D8%B3%D9%85%DB%8C-%D8%A2%D8%B1%DB%8C%D8%B2%D9%88-%DB%B5-%D8%AC%DB%8C%D8%AA%DB%8C/

در قسمت عقب، از چراغ‌های دودی چند‌ضلعی استفاده شده که توسط یک نوار مشکی روشن، به‌هم متصل شده‌اند تا شکل یکپارچه را تشکیل دهد. همچنین دو لوله اگزوز در دو‌طرف، قرار داده شده است.

همچنین، آریزو ۵ جی‌تی به رینگ‌های ۵ پره دوبل و کالیپرهای رنگی مجهز شده تا نشان‌دهنده ویژگی‌های جوان‌پسندانه و اسپورتش باشد.

آریزو ۵ جی‌تی مدلی بر‌گرفته از آریزو ۵ است و اضافه شدن کلمه جی‌تی به آن به‌مفهوم این است که شاهد نسخه‌ای با عملکرد بالاتر نسبت به آریزو ۵ هستیم. از نظر ظاهری هم نسخه جی‌تی آریزو ۵ حالتی اسپورت دارد. در این خودرو از یک جلو‌پنجره با ابعاد بزرگ استفاده شده است.

در داخل کابین، شاهد دو‌صفحه نمایش هستیم که حس هوشمندی و مدرن بودن خودرو را به بیننده تداعی می‌کند. قسمت وسیعی از فضای داخلی، با جیر نارنجی پوشانده شده تا بر فضای اسپورت آریزو ۵ جی‌تی تاکید کند. فرمان سه‌پره با تعویض دنده الکترونیکی، نشان از جوانانه و البته شیک بودن این خودرو دارد.

 

چراغ‌های جلو باریک و بلند هستند. به‌طور کلی ظاهر این بخش، ظریف و تیز می‌باشد که یک سبک اسپرت عالی را ایجاد کرده است.

کارخانه چری اعلام کرد که آریزو ۵ جی‌تی، به‌طور رسمی در چین و در بازه قیمتی ۱۴۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ دلار آمریکا در ۸ سپتامبر عرضه شد.

این خودروی جدید، به موتور ۴ سیلندر ۱.۶ لیتری توروبو‌شارژ با حداکثر توان ۱۹۷ اسب‌بخار مجهز شده که با یک گیربکس ۷ سرعته دو‌کلاچه تر هماهنگ است و می‌تواند آریزو ۵ جی‌تی را فقط در ۵ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر‌بر‌ساعت برساند.


توسط مهدی خطیبی

مهدی خطیبی