عرضه رسمی آریزو ۵ جی‌تی

 

این خودروی جدید، به موتور ۴ سیلندر ۱.۶ لیتری توروبو‌شارژ با حداکثر توان ۱۹۷ اسب‌بخار مجهز شده که با یک گیربکس ۷ سرعته دو‌کلاچه تر هماهنگ است و می‌تواند آریزو ۵ جی‌تی را فقط در ۵ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر‌بر‌ساعت برساند.
منبع: https://charkhan.com/129024/%D8%B9%D8%B1%D8%B6%D9%87-%D8%B1%D8%B3%D9%85%DB%8C-%D8%A2%D8%B1%DB%8C%D8%B2%D9%88-%DB%B5-%D8%AC%DB%8C%D8%AA%DB%8C/

در قسمت عقب، از چراغ‌های دودی چند‌ضلعی استفاده شده که توسط یک نوار مشکی روشن، به‌هم متصل شده‌اند تا شکل یکپارچه را تشکیل دهد. همچنین دو لوله اگزوز در دو‌طرف، قرار داده شده است.

کارخانه چری اعلام کرد که آریزو ۵ جی‌تی، به‌طور رسمی در چین و در بازه قیمتی ۱۴۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ دلار آمریکا در ۸ سپتامبر عرضه شد.

در داخل کابین، شاهد دو‌صفحه نمایش هستیم که حس هوشمندی و مدرن بودن خودرو را به بیننده تداعی می‌کند. قسمت وسیعی از فضای داخلی، با جیر نارنجی پوشانده شده تا بر فضای اسپورت آریزو ۵ جی‌تی تاکید کند. فرمان سه‌پره با تعویض دنده الکترونیکی، نشان از جوانانه و البته شیک بودن این خودرو دارد.

همچنین، آریزو ۵ جی‌تی به رینگ‌های ۵ پره دوبل و کالیپرهای رنگی مجهز شده تا نشان‌دهنده ویژگی‌های جوان‌پسندانه و اسپورتش باشد.

توسط مهدی خطیبی

مهدی خطیبی